Ģimenes Šūpulis, biedrība

Jaunpalejas, Kauguru pagasts, Valmieras novads, Latvija, LV-4224

Bankas konts :
  • AB "Swedbank" HABALT22 LV42HABA0551005675701

Biedrības "Ģimenes Šūpulis" krīzes centrs Patvēruma māja darbojas kopš 2015. gada jūnija, kā sociālās audzinātājas esam sniegušas un turpinām to darīt - dodam gan izmitināšanu, gan fizisku, emocionālu un psiholoģisku patvērumu bez atbalsta un dzīves grūtībās nonākušām vairāk kā 35 sievietēm - grūtniecēm, jaunajām māmiņām - un viņu bērniem, kā arī rūpējamies un atbalstām viņas tālākajā patstāvīgajā dzīvē.

Krīzes centrs Patveŗuma māja ir LV Labklājības ministrijas reģistrā kopš 2015. gada 15. decembra, taču finansiāli darbību nodrošina privātpersonu un dažādu NVO ziedojumi.

Māmiņas ir iekļautas programmā "Kā būt par labāko mammu savam bērnam?", saņem sociālo rehabilitāciju, izglītojam bērnu kopšanā, attīstībā un audzināšanā, kā arī atbalstām viņu peronīgo akadēmisko izglītības gaitu. Māmiņas ir vecumā no 15 līdz pat 40 gadiem, ar dažādu dzīves pieredzi. Pēdējos divus gadus paŗsvarā pie mums dzīvojušas un dzīvo nepilngadīgas jaunās māmiņas.

Sadarbojamies ar sociālajiem dienestiem un bāriņtiesām no visas Latvijas. Ir sievietes, kuras vēlas ierasties atkāroti dažādu iemeslu dēļ - gan bērna gaidībās, gan īslaicīgi, lai saņemtu stiprinājumu un padomus krīzes situācijās. Palīdzam ar dažādām lietām bērnu audzināšanai un kopšanai arī mātēm un ģimenēm ārpus Patvēruma mājas, nodrošinot ar sadzīvei nepieciešamām lietām, katru gadu tās ir vairāk kā 50 ģimenes.

Blakus bērnu audzināšanai šīm sievietēm mācām arī personīgās higiēnas prasmes, rūpēšanos par savu un bērnu veselību, vides kopšanas prasmes, prasmes izaudzēt dārzeņus, tos saglabāt un gatavot veselīgas maltītes.

Sadarbībā ar Valmieras novada pašvaldību esam gatavi uzņemt Ukrainas bēgļu mātes ar bērniem, izmitināt un organizēt nepieciešamo atbalstu. Ar praktiskām lietām pēc Valkas novada lūguma viņu uzņemtajiem Ukrainas bēgļu jaunajiem sportistiem esam vairākkārt jau palīdzējuši ar gultas veļu, segām, spilveniem un dvieļiem. Mums ir vēl resursi, ar kuriem varam palīdzēt arī šiem grūtībās nonākušajiem cilvēkiem.

back to top